Delawie për nder të Ditës Ndërkombëtare të LGBT-së ngrit flamurin e tyre në ambasadë

Për nder të shënimit të 17 majit, Ditës Ndërkombëtare kundër Homofobisë dhe Transfobisë, ambasadori amerikan në Kosovë Delawie, ka ngritur flamurin që përfaqëson komunitetin LGBT së bashku me atë amerikan.
Delawie një rrjetin social Facebook ka potencuar se SHBA-të do të vazhdojnë të promovojë dhe mbrojë të drejtat e komunitetit LGBT.

Artikulli paraprakPDK-AAK, drejt një koalicioni paszgjedhor
Artikulli vijuesRreth 110 refugjatë në kampin në Gjevgjeli, ankohen se po jetojnë si në burg!