Tërmet në Shkodër

Një tërmet 4.4 ballësh të Richterit ka rënë sot në mëngjes, rreth orë 06:15 në Shkodër dhe ka shqetësuar shkodranët e zgjuar herët dhe...

Kosova gjobitet me 30 mijë franga për fyerjet antiserbe

Federatës së Futbollit e Kosovës (FFK) iu ka vënë një gjobë prej 30 mijë frangave zvicerane nga FIFA për fyerje raciste në kor dhe...

“Pse na duhet matematika?”, ja përgjigja brilante e profesorit

Jeremy Kun, një profesor matamatike, hasej shpesh me pyetjen që nxënësit i bënin: “Pse më duhet matematika, për çfarë do më hyjnë në punë...

Rifat ef. Fejziç: Në Mal të Zi po promovohet gjuha e urrejtjes

 Kreu i Bashkësisë Islame të Malit të Zi Rifat ef. Fejziç tha se ishte i befasuar dhe i prekur nga deklaratat të cilat mund...

DASH: Kosova, burim dhe destinim i trafikimit me njerëz

Kosova është vend burim dhe destinim për burrat, gratë dhe fëmijët, që përdoren për qëllim të trafikimit për seks dhe punë të detyruar, përfshirë...

Rama i përgjigjet Thaçit: Nuk flas në emër të Kosovës por për Kosovën

Kreu i qeverisë, Edi Rama i ftuar në “Studio e Hapur” ka komentuar vizitën e tij në Beograd si dhe deklarat që ai bëri...

UNESCO kalon rezolutën e kritikuar nga Izraeli – s’ka më “Mali i Tempullit”

Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Kulturë ka miratuar një rezolutë të debatueshme, e cila nuk njeh asnjë referencë të lidhjeve hebraike me një...

“Pse më shikon?”, i ngul kaçavidën në kokë 17-vjeçarit

Tiranë-Sherri mes dy adoleshentëve ka përfunduar me një të plagosur në gjendje të rëndë. 15-vjeçari L. B., pas një konflikti për motive të dobëta me...

“Hundë-derr”: Nëna vetëvritet me djalin pasi e tallte burri

Një nënë u vetëvra së bashku me djalin e saj të vogël, pasi i shoqi e tallte vazhdimisht. Anna Ozhigova, 33 vjeç, kishte bërë operacion...

Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni më 11 dhjetor

Kreu i Kuvendit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski nënshkroi vendimin për zgjedhje të parakohshme parlamentare më 11 dhjetor. Ai tha se si përbërje parlamentare kanë...

Na ndiqni

170,329NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Si t’i shpëtoni jetën një fëmije nëse po mbytet

A e dini se një fëmijë vdes çdo pesë ditë nga mbytja me ushqim dhe më shumë se 80% e prindërve nuk kanë absolutisht...

Si t’i dalloni vezët e freskëta

Sa herë bëhet fjalë për blerjen e vezëve, pyetja është gjithmonë e njëjtë: ku mund t’i gjejmë të freskëta? Dhe gjithmonë është e vështirë, për...

Ju kanë ftuar në intervistë pune? – Mos i lini pa bërë këto 5...

Krahas praktikimit të shtrëngimit të duarve apo asaj që po planifikoni të vishni në një intervistë pune, me shumë rëndësi është edhe ajo që...