Do të ndërtohet ura që lidhë Arabinë Saudite dhe Egjiptin

Arabia Saudite njofton se do ta ndërtojë një urë mbi Detin e Kuq, që të lidhen me Egjiptin.

Mbreti Salman e bëri këtë deklarim gjatë vizitës se dytë të tij në kryeqytetin egjiptian, Kajro, shkruan BBC

Ai tha në një deklaratë se ura do ta rrisë tregtinë midis të dy shteteve.

Ndërsa, presidenti egjiptian Abdul – Fattah al- Sisi tha se ura do të marrë emrin e mbretit saudit.

Artikulli paraprakOpozita siriane avancon në veri të Halepit duke çliruar zonën nga DAESH-i
Artikulli vijuesDhuna ndaj grave në Perendim: I dashuri ia kafshon hundën sapo ishin ri-bashkuar