Dragan Pavlloviç – Latas, e quan Muhamed Zekirin MUXHAHEDIN!

Gazetari i njohur serb i cili jeton dhe vepron në Maqedoni dhe po ashtu është i njohur me AntiShqiptarizmin e tij dhe AntiAmerikanizmin (sa që në vitin 1999 ishte pjesmarës në vandalizmin e ambasadës Amerikane në Shkup) në kolumnën e tij të fundit e ka quajtur ish gazetarin e njohur Muhamed Zekiri MUXHAHEDIN, sipas Pavlloviqit “Muxhahedini” Zekiri i shikon punët mirë. /Monitor

Artikulli paraprakGjuriq përbuz ndalesën: Të dielën jam në Kosovë, po i hetojmë Enver Hoxhajn dhe Edita Tahirin për shkelje të ligjeve të Serbisë
Artikulli vijuesKongresi i Çeçenisë: “Sunitë” sipas mez’hebit të Putinit dhe djaloshit të tij të llastuar