Dy moderatorët e BBC akuzohen për dhunim seksual

Dy moderator të BBC janë arrestuar pasi dyshohen se kanë dhunime seksuale ndaj fëmijëve.
Çifti i martuar Tony dhe Julie Wadsworth kanë prezantuar programin në radio BBC të Leçisterit dhe BBC në Birmingham, ka thënë korporata transmeton Independent.
Policia e Warwickshire ka thënë se Tony Wadsworth, 68 vjeçar ka qenë i akuzuar për 5 akte duke detyruar një fëmijë të mitur të moshës nën 16 vjeç të bëjë një akt vulgar seksual.
Julie Wadsworth, 58, ka qenë i ngarkuar me shtatë akuza për nxitjen e një djalë nën moshën 16 vjeç për të kryer një akt të paturpësie vulgare.
Këto akte i kishin kryer gjatë viteve 1996 dhe 1999 duke dhunuar fëmijë nga mosha 11 deri në 15 vjeç ka thënë policia.
Ata kanë për të dal para gjykatës në Warwickshire më 11 maj./KohaIslame

Artikulli paraprakGruja që mashtroi tregtarin
Artikulli vijuesGjermani – Kanali “ZDF” kërkon falje ndaj Presidentit Erdogan