E vërteta e fotove që sollën panik në Tiranë

​Këto tre foto të shkrepura në Tiranë, kanë sjell frikë dhe reagime në gjithë Shqipërinë. Ndërsa masat e sigurisë janë rritur, pas sinjaleve për sulme të mundshme terroriste në Shqipëri, në këto foto duken disa njerëz të veshur me të zeza.

Fotot janë bërë tek Unaza e Re në kryeqytet. “Noa.al” ka pyetur policinë e kryeqytetit, dhe në përgjigjen zyrtare theksohet se “ka qenë duke u zhvilluar një videoklip”. Megjithatë nga Policia e Tiranës thonë se gjera të tilla nuk duhet të bëhen më, pa një njoftim tek autoritetet, pasi është përhapur panik tek njerëzit.

Artikulli paraprakPolicia i ndalon protestat që po organizohen pas Parisit
Artikulli vijuesGorani: Asociacioni fitore afatshkurtër e Vuçiqit