Demba Ba: Jam musliman, se ndërroj me asgjë, këtu hyn edhe futbolli

Sulmuesi senegalez i Chelseat, Demba Ba ka deklaruar se ka ardhur në Chelsea për të luajtur në këtë skuadër e jo për të qenë rezervë.

Ba tha se ndryshon shumë nga Torres në stil, por ai beson në vetveten e tij. Kudo që kam luajtur kam qenë në fillim si zgjedhje e dytë në sulm. Por unë kam besim në vetvete. Futbolli është pjesë e madhe e jetës time, por nuk është gjithçka. është një sport popullor në gjithë botën por se kuptoj se pse shpesh ndodhë dhuna dhe çmendurit rreth lojës. Për mua më më rëndësi se futbolli është shëndeti dhe njerëzit që janë pranë meje.
Unë jam një musliman i devotshëm. Feja mua më udhëzon që të mbajë këmbët në tokë, të jem i ndershëm. Për fenë time lë të gjitha, edhe futbollin” deklaroi Bemba Ba./ind/kohaislame

Artikulli paraprakMeksikë, mbi 26 mijë të zhdukur
Artikulli vijuesErdoan: Islamofobia të nihet si krim njerëzor