Endrit Shala emërohet ministër i Tregtisë dhe Industrisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka firmosur vendimin për emërimin e Endrit Shalës në postin e ministrit të Tregtisë dhe Industrisë.
Vendimin për emërimin e Shalës në këtë post e ka siguruar Indeksonline.

Endrit Shala i cili deri me tani mbante postin e shefit të Kabinetit të zëvendëskryeministrit, Fatmir Limaj, është njëri nga themeluesit e Nismës Socialdemokrate.

Ai është anëtar i kryesisë së këtij subjekti dhe sekretar për marrëdhënie me publikun nga ky subjekt.

Shala është një nga personat më të afërt të kryetarit të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj.

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka mbetur pa ministër që disa javë. Për një vit këtë ministri e kishte drejtuar, Bajram Hasani, kryetar i degës së Nismës në Gjilan./Indeksonline/

Artikulli paraprakKadri Veseli iu hyn fshesë ministrave të Presidentit Thaçi
Artikulli vijues“Jemi ardhë në një situatë që kur t’dojsh me dalë prej shpije me u përshëndetë me krejt familjarët”