Enis Bardhi: Zoti u ndihmon atyre që sinqerisht luftojnë

Selekcioni i Maqedonisë i grupmoshave deri me 21 vjeç bëri hap historik dke u plasuar në kampionatin Europjan, ata sonte fituan me 2:0 Skocinë ku heroi i ndeshjes ishte shqiptari Enis Bardhi ku dhe ishte golshënues në këtë ndeshje.

“Këto janë emocione të shumta për mua, asnjëher në jetë nuk jam ndiher kështu, edhe Zoti u ndihmon atyre që sinqerisht luftojnë..” u tha mestjerash Bardhi gazetarëve pas ndeshjes

Artikulli paraprakI thanë Omar Muhtarit: Italia që po lufton kundër tyre kanë aeroplana ..kurse ju skeni!
Artikulli vijuesVeprimi i futbollistëve turq në Islandë përloti botën, të gjithë tifozët u ngritën në këmbë (Foto)