Erdoğan dhe Putin do të takohen më 3 maj

Russia's President Vladimir Putin (L) is pictured during a joint news conference with his Turkish counterpart Tayyip Erdogan in Ankara December 1, 2014. Putin said on Monday that Moscow could not carry on with the South Stream project if the European Union was opposed to it. Speaking at a joint news conference with Turkish President Erdogan, Putin said the European Commission was reluctant to give the green light to the South Stream project. REUTERS/Mikhail Klimentyev/RIA Novosti/Kremlin (TURKEY - Tags: POLITICS) ATTENTION EDITORS - THIS IMAGE HAS BEEN SUPPLIED BY A THIRD PARTY. IT IS DISTRIBUTED, EXACTLY AS RECEIVED BY REUTERS, AS A SERVICE TO CLIENTS - RTR4GAYE

Dmitriy Peskov ka theksuar se Erdoğan dhe Putin në takimin e tyre në Soçi do të bisedojnë për situatën në Siri

Zëdhënësi për shtyp i Kremlinit, Dmitriy Peskov, ka njoftuar se presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të takohen më 3 maj në qytetin Soçi, raporton Anadolu Agency (AA).

Peskov në një deklaratë për agjencinë RIA-Novosti ka theksuar se Erdoğan dhe Putin në takimin e tyre në Soçi do të bisedojnë për situatën në Siri.

Në lidhje me takimin Peskov nuk ka dhënë informacione të tjera.

Erdoğan dhe Putin së fundi janë takuar më 10 mars në Moskë, në takimin e Këshillit Bashkëpunimit të Nivelit të Lartë Turqi-Rusi.

Artikulli paraprakHollande: Sulmi është një akt terrorist
Artikulli vijuesTrump: Marrëveshja “nukleare” më Iranin nuk duhej nënshkruar