Erdogan: Grusht shteti një akt i tradhtisë

0
600

Në daljen e tij publike, Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan ka thënë se ata që kanë marrë pjesë në puç kanë bërë një akt të tradhtisë kombëtare. Ai këto fjalë i ka thënë në mesin e përkrahësve të tij në Stamboll.

Gjendja tani është qetësuar dhe është gati të mbarojë drama e puçit, megjithëse ka pasur shumë viktima./KohaIslame