Erdogan: Një nga 5 kushtet e BE-së për vizat është fatkeqësi

Lidhur me kushtet e propozuara të Bashkimit Evropian për liberalizimin e vizave për shtetasit e Turqisë, presidenti turk Recep Tayyip Erdogan tha se njëra prej këtyre 5 kushteve të propozuara është fatkeqësi.

“Cila është ajo? Na thanë që ‘do të ndryshoni ligjin për luftën kundër terrorizmit‘. Ata që na japin këtë mendje, fillimisht pse lejojnë ngritjen e tendës së terroristëve para Parlamentit Evropian? Fillimisht të japin përgjigjen e kësaj”, deklaroi presidenti Erdogan.kohaislame

Artikulli paraprakTiranë: Pranga presidentit të Kastriotit; dhunoi gazetarin e Telesport
Artikulli vijuesMarrëdhëniet politike Kroaci-Shqipëri, shembull në rajon dhe Evropë