Erdogan: Rusia po hedh…

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka akuzuar presidentin sirian Bashar Al Asad se “pamëshirshëm” ka vrarë 400 mijë njerëz. Erdogan po ashtu ka kritikuar Rusinë se po e mbështet regjimin e Asadit.
“Asgjë nuk mund të arrihet duke mbështetur regjimin që pa mëshirë vrau 400 mijë njerëz të pafajshëm nga armët konvencionale dhe kimike ” u tha Erdogan gazetarëve, duke menduar në Rusinë, transmeton AP.

Erdogan ka akuzuar Rusinë edhe se “po hedh benzinë në zjarr” duke mbështetur kurdët sirianë që Ankaraja i konsideron terroristë për shkak të lidhjeve të saj me grupin rebel kurd në Turqi.

Erdogan, është bërë një zë i fuqishëm i botës kundër tiranëve. Po ashtu edhe një revolucionar në Turqi, duke bërë ndryshime gjigante, ndërsa është shumë i rrezikuar nga sulme dashakeqe.

Artikulli paraprakJa italian në vit bëhen bëhen mysliman
Artikulli vijuesTronditet Kumanova, një vajzë 22 vjeçare varr veten me litar