Fillon shitja e kartolinave në Shkup me “Car Dushanin” dhe “Kryqin në Butel”

Në tregjet e Shkupit prej sot ka filluar shitja e kartolinave me fotografitë e përmendores së “Car Dushanit” në Shkup, si dhe kryqit gjigant që do të ndërtohet në Butel, këtë e ka vërejtur edhe zëdhënësi i Lëvizjes BESA, Faton Fazliu i cili këto kartolina i ka shpërndarë në FB. Siç mund t’i shihni në foto, kartolinat janë të zbukuruara me logon e BDI-së, respektivisht me moton e kësaj partie “Bashkë realizojmë”.

Artikulli paraprakDeklarata e Ermira Mehmetit gjatë protestës në Butel
Artikulli vijuesPak njerëz në protestën e BDI-së kundër “Kryqit të Ali Ahmetit”