Fotoja që po shokon botën: Tmerri i luftës në Siri

Një foto e vetme thuhet se ilustron më së miri tmerrin që po kalon prej kohësh Siria.

Një djalosh, vetëm 5 vjeç, qëndron i ulur brenda një ambulance pas një sulmi ajror në Alepo.

Prindërit e tij nuk dihet ku janë.

Vogëlushi Omran Daqneesh është i mbuluar me pluhur dhe gjak.

Ai nuk qan, por shikimi i tij flet vetë.

Artikulli paraprakDosja e Shefave XIII: Plani i Grabovcit për kontrollimin e tre milionë eurove të një ndërmarrjeje
Artikulli vijuesHamburg: Refuzimi i dhënies së dorës dhe liritë fetare