Galaxy Note 5 më 2016 lansohet në Europë

Samsung Galaxy Note 5 ende nuk është lansuar në Europë, megjithëse është raportuar se kjo pajisje më në fund do të vijë gjatë muajit janar të vitit 2016.

Galaxy Note 5 është i pajisur me ekran 5.7-inç QHD me rezolucion 1560×1440 pixels. Pajisja posedon procesorin coat-core Exynos 7420 me 4 gigabajt RAM memorie.

Fableti do të ketë dy opsione në memorien e brendshme, 32 dhe 64 gigabajt, derisa posedon edhe dual-kamera.

Kamera ballore është 5-megapixels ndërsa kryesorja 16-MP.

Telefoni ka baterinë 300 mAh dhe operon me sistemin operativ Android 5.1 Lollipop.

Artikulli paraprakSerbët rifillojnë kolonizimin e veriut
Artikulli vijuesSerbët fillojn kolonizimin e Mitrovicës e RTK-ja na flet për "Islam Radikal"