Haradinaj: A ka zot shtëpie ky vend?

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinja, është shprehur i mllefosur me faktin që Serbia mund të sjellë një tren në mënryë ilegale në Kosovë, sikur vendi ynë të mos ishte shtet fare, njofton Klan Kosova

“Treni hyn në vendin tonë, me një fjalë është momenti që ta kuptojmë të gjithë se ‘ujku qimen e ndërron por zanatin se harron’. Beogradi haptas po provokon dhe ndërhynë në Kosovë. Por a ka zot shtëpie ky vend?”, ka pyetur Haradinaj në llogarinë e tij në Facebook.

“Tash garant edhe një rezolute në Kuvend si ajo për murin në urën e Ibrit”.

Artikulli paraprakVetëvendosje: Treni i negociatave
Artikulli vijuesPropozohet heqja e pikave doganore mes Shqipërisë e Kosovës