“Hashim Thaçi përmes pleqve dhe dialogut po tenton t’i ikë Gjykatës Speciale”

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadrijaj, ka shkruar në llogarinë e saj në Facebook se presidenti aktual i Kosovës, Hashim Thaçi po provon që t’i ikë Gjykatës Speciale duke manovruar me “pleq e dialog me Serbinë”.

“Ish kryeministri dhe tash Presidenti po mundohet nëpërmes 124 pleqve dhe dialogut me Serbinë me i bindë ndërkombëtarët që nuk duhet të akuzohet nga Specialja, por e ka gabim”, ka shkruar Kadrijaj në Facebook.

“Unë besoj në luftën e pastër të UQK-së”, ka përfunduar Kadrijaj.

Artikulli paraprakGruevskit i mbesin vetëm edhe gjashtë ditë për të formuar qeverinë
Artikulli vijuesGazeta më e madhe serbe: Është mbyllur pakti, Putin do ta njohë Kosovën