Irak, kryengritësit rrëzojnë një helikopter ushtarak të regjimit

0
134

Kryengritësit irakianë arritën të rrëzojnë sot një helikopter ushtarak me një ekuipazh prej katër personash 200 km nga Bagdadi, njoftuan disa burime në policinë dhe ushtrinë e regjimit shiit iranian.

Sipas të dhënave të tyre, të gjithë personat që ndodheshin në bordin e helikopterit humbën jetën.

Helikopteri u rrëzua gjatë një operacioni special për gjoja spastrimin e qytetit të Baiji nga luftëtarët musliman.