Isa Mustafa: Vrasja e Smajl Hajdaraj është humbje për gjithë Kosovën

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka përkujtuar sot, në 17 vjetorin e vrasjes së ish-deputetit të LDK-së Smajl Hajdaraj, ku shprehi dhimbje për humbjen e tij.

“Smajl Hajdaraj ishte deputet e aktivist shembull se si mbohet liria dhe kultivohet demokracia në vend.

Hajdaraj ishte atdhetar i cili nuk kurseu veten deri në ditën e fundit të jetës, dhe humbja e tij nuk është humbje vetëm për familjen e tij, por edhe për gjithë Kosovën”, thuhet në njoftimin për media. /

Artikulli paraprak50 fakte interesante për Junikun
Artikulli vijuesBahtiri: Bashkimi i Mitrovicës do të kalojë në Kuvend