Ish-shefi i shërbimit sekret maqedonas në prokurori

Prokuroria Speciale Publike në Maqedoni ka marrë në pyetje Ish-Shefi e shërbimit sekret maqedonas për rastin “Tortura”.

Vetëm pas dy orësh në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike, ish shefi i DSK-së, Sasho Mijallkov tani ka dalë nga PSP, i shoqëruar me avokatin e tij Nikolla Dodevski

Ai ishte i thirrur të jep deklaratë për rastin ‘Torturë’ çka kjo prokurori e ka ngritur në lidhje me arrestimin e kryetarit të Bashkuar për Maqedoninë, Ljube Boshkovski, një ditë pas zgjedhjeve të vitit 2011,raporton Telegrafi Maqedoni.

Përveç Mijallkovit, në këtë rast të dyshuar janë komandanti i Njësisë speciale ‘Alfa’,-Ivica Antevski Puki dhe anëtarë tjerë të këtij njësiti. Ata akuzohen për sjellje jo-njerëzore

Artikulli paraprakPolicia e Kosovës realizon një operacion të gjerë policor në shkallë vendi (Video)
Artikulli vijuesNaftëtarët zhbllokojnë fiskalizimin