Ish-ushtari i UÇK-së dëbohet nga shtëpia për shkak të qirasë (VIDEO)

Kishte luftuar për ta çliruar Kosovën dhe gëzuar pavarësinë e saj.

Por, Bedri Hyseni, ish-ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës tani nuk po ka as vend ku të jetojë.

Shtëpia i ishte djegur në luftë, kurse në banesën ku po jeton po duan ta dëbojnë, sepse nuk ka para për qiranë.

Agjencia Kosovare e Pronës shpesh e ka dëbuar nga banesa, njofton Klan Kosova.

Ai nuk punon, kurse pensionin si veteran, për shkak të komplikimeve në proces, ende nuk po e gëzon.

Artikulli paraprakStatusi i një anonimi për Adem Jasharin
Artikulli vijuesBurri im i dashur