Izrael: Ushtria qëllon mbi kampin palestinez, vret 3 persona

0
131

Forcat izraelite të sigurisë hapën zjarr ndaj një grupi palestinezësh në një kamp refugjatësh këtë të hënë, duke vrarë të paktën dy prej tyre dhe plagosur disa të tjerë.

Zyrtarë izraelitë dhe palestinezë konfirmuan njëkohësisht ngjarjen.

Deputeti palestinez, dr. Mustafa Barghouti dha një tjetër version të ngjarjeve, duke e konsideruar operacionin izraelit si një akt të qartë agresioni.

Ai akuzoi ushtrinë izraelite se kishte bastisur shtëpi private dhe plagosur shtetas palestinezë, brenda shtëpisë së tyre.

Sipas burimeve palestineze, janë tre personat që humbën jetën në këtë operacion, ndërsa 19 të tjerë mbetën të plagosur. /tch/kohaislame