Izraeli nuk ka ndërmend ta njoh Kosovën si shtet

0
414

Ministri i jashtëm serb Ivica Daçiq ka biseduar me ambasadorin në ikje të Izraelit në Beograd, Josef Levi, ku një ndër temat ishte edhe Kosova. Ambasadori Izraelit ka përsëritur se Izraeli vazhdon të mos njohë pavarësinë e një anshme të Kosovës si shtet të pavarur, në përputhje me atë që i është thënë presidentit Nikoliq gjatë vizitës së tij zyrtare në Izrael, gjatë majit të vitit 2013, raporton Tanjug,

Po i njëjti ambasador më 1 prill 2015 pati takuar atëherë kryeministrin Isa Mustafa, presidentin sotëm, Hashim Thaçi dhe kryeparlamentarin Kadri Veseli.

(Kosova Sot)