Ja çfarë thonë familjarët e 61 vjeçarit që vdiq rrugës për në Gjermani (Video)

0
170

61 vjeçari Mustaf Bislimi nga Bllofci i Podujevës, i cili ia kishte mësyrë Gjermanisë legalisht për ta vizituar të bijën ndërroi jetë në autobusë në pikën kufitare në Merdare. Sipas familjarëve e policisë vdekja e tij ishte natyrale, transmeton Klan Kosova.

Familjarët e 31 vjeçarit kanë treguar se ai kishte jetuar edhe më parë në shtetin gjerman, dhe se Mustafa nuk kishte pasur asnjeherë probleme shëndetësore

“Kur u afrua autobusi tek kufiri i ka thënë shoferit ta ndalë autobusin se po i vinte njëfarë ligësimi
Në at moment ka zhdryp nga autobusi dhe aty për aty ka vdek”, ka thënë njëri nga familjarët e të ndjerit.

Familjarët po ashtu kanë pohuar se Mustafa kishte marrë vendimin për të shkuar në Gjermani brenda dite dhe se aryeja nuk ka qenë se ka pasur probleme financiare./ KlanKosova

“>