Jankullovska largohet nga Maqedonia?!

0
216

Me publikimin e bisedave të fundit nga LSDM-ja për përgjimin e ministrave dhe funksionarëve të lartë të shtetit këto ditë po mbizotron një panik e madhe në rradhët e VMRO-DPMNE-së shkruan centarnews.

Sipas të njëjtit portal, ministrja e policisë, Gordana Jankullovska ditë më parë nga Gjermania është nisur për në SHBA. Jankullovska citohet të kishte thënë se  shkon në Amerikë për një periudhë prej 2-3 muajve.

Në takimin e djeshëm në qeverin e Maqeonisë mes kryministrit serb dhe homologut të tij, Nikolla Gruevski mungonin, Gordana Jankullovska dhe Zoran Stavrevski./zhurn/kohaislame