Granatë drejtorit të burgut të Bënçës

0
242

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në qytetin e Tepelenës.

 

Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 23:19 në lagjen “15 shtatori”.

 

Nga polica mësohet se një granatë ka shkatërruar makinën e drejtorit të burgut të Bënçës, Avni Suli.

 

Granata ka shkatërruar makinën e tij tip Fiat, e cila ishte parkuar në garazhin ngjitur me katin e parë të shtëpisë.

 

 

 

Njoftimi i Policisë

 

Më datë 16.02.2015, rreth orës 23.19, në lagjen “15 Shtatori” të qytetit Tepelenë, në garazhin ngjitur me banesën në katin e parë, dyshohet se i është hedhur nga jashtë një sasi lëndë plasëse, automjetit tip “Fiat” me targë AA 681 HL, të shtetasit A. S., me detyrë drejtor i burgut Bençë.

 

Si pasoje e shperthimit të lëndës plasëse përbri automjettit është dëmtuar pjesërisht automjeti.

 

Nga shperthimi i lëndës plasëse nuk ka të lënduar.

 

Punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.