Kënga:“Jam musliman, dhe nuk jam terrorist” po klikohet me ritëm të jashtëzakonshëm (video)

Vitin e kaluar ishe promvouar kënga e Deen Squan, ku i këndonte sterotipit të njohur se myslimanët janë terroristë. Ata kanë kënduar duke e përshkruar se çfarë realisht duket një mysliman. Ajo është kënduar në ritmin e rep-it.
Tani ajo po shënon rekord të klikimeve, po ashtu edhe shumë komente. Një që bie në sy ishte një koment se ju keni vendosur të këndoni një nga temat më të vështira në publik por duke i dhënë frymë nënkuptimi. Kënga është e kënduar me meolodi në prapavijë./KohaIslame

Artikulli paraprakÇudia: I vrari që mori pjesë në funeralin e tij
Artikulli vijuesRubio kritikon Trump-in pas deklaratave për myslimanët