Kërcënim për rajonin: Kjo është autoblinda që do ta ndërtojnë Rusia dhe Serbia (Foto)

Dje u zhvillua një takim ndërmjet kryeministrit të Serbisë, Aleksandr Vuçiq dhe presidentit të Rusisë Vladimir Putin.
Në takim u dakordua që të vazhdojë bashkëpunimi ndarjet dy shteteve, kurse Putin i uroi suksese Vuѯiqit në zgjedhjet për president, transmeton lajmi.net

Por sot mediat serbe kanë hedhur në pah disa informacione tjera me atë se për çfarë u diskutua në këtë takim.

‘Blici’ i Serbisë sot ka shkruar se Vuçiq e Putin janë marrë vesh që të prodhohet një lloj i ri i autoblindës i cili më herët nuk është prodhuar.

Në ballinën e kësaj gazete është paraqitur edhe forma e mundshme e autoblindës së prodhuar.

Artikulli paraprakKah mesi i majit mund të ngritën aktakuzat e para nga Gjykata Speciale
Artikulli vijuesDemarkacioni rikthehet në Kuvend, pasi që Qeveria të sigurohet për votat