Këto janë forcat speciale që arrestuan 11 princat Saudian

11 princër përfunduan në pranga javën e kaluar pas një proteste në Pallatin Mbretëror në kryeqytetin e Arabisë Saudite, Rijad.

Mediat shkruajnë se Princi i Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman përdori forcat elitare të Gardës Mbretërore për të vënë në pranga protestuesit, transmeton tch.

Princërit shprehën pakënaqësinë e tyre ndaj një urdhri të fundit, i cili ndalonte pagesat e bëra prej shtetit pjesëtarëve të familjes mbretërore, me qëllimin që të mbulohen faturat e tyre të ujit dhe energjisë elektrike.

Artikulli paraprakSi ti paketoni teshat për udhëtim (Video)
Artikulli vijuesAmbasadori amerikan, ka mirëpritur deklaratën e kryetarit të Kuvendit, lidhur me Gjykatën Speciale