Kina në krye?

Kina në krye?

Për katër dekada, Kina ka arritur rritje të paparë ekonomike nën një sistem politik të centralizuar dhe autoritar, duke tejkaluar më tej rritjen në demokracitë liberale perëndimore. Pra, a është presidenti kinez Xi Jinping që të dyfishojë autoritarizmin dhe a është “modeli i Kinës” vërtetë një rival i qëndrueshëm për kapitalizmin demokratik të stilit perëndimor?

Artikulli paraprakThaçi godet Europën: Na imponuat Specialen, Serbia i meriton 100 Gjykata të tilla
Artikulli vijuesAnulohet meçi i Haxhi Krasniqit