Kjo është fotografia e cila u zgjodhë më e mira nga Rojters

Fotografi slloven, Srgjan Zhivulloviq, është autor i fotografisë për të cilën, Rojters e fitoi çmimin për fotografinë më të mirë për lajme, njofton Portalb.

Fotografia e Zhivulloviqit është në kufirin mes Sllovenisë dhe Kroacisë.

Kjo foto është njëra nga seritë e fotografive  që i ka bërë fotoraportuesi i Rojtersit gjatë kohës që i ka ndjekur refugjatët.

Zhivulloviq bashkëpunon me Rojtersin nga viti 1991. /Portalb

Artikulli paraprakKëshilli Opozitar: Prej sot do të protestojmë për çdo ditë – deri në rënien e regjimit VMRO – BDI
Artikulli vijuesPapunësia, kjo plagë që po na vret