Kritikoi liderin çeçen, Kadyrov nxjerr burrë e grua për autokritikë në TV

Lideri i Çeçenisë e ka detyruar një punonjëse sociale që të dalë live në TV bashkë me burrin, në mënyrë që ky ta qortonte bashkëshorten pasi ajo e kishte kritukuar udhëheqësin nëpër rrjetete sociale.

Ramzan Kadyrov e urdhëroi Ayshat Inayeva dhe burrin e saj Magomed Idigov që të dilnin në ekran dhe të kërkonin ndjesë për sjelljen e saj.

Një gjë e tillë ndodhi pasi Znj. Inayeva kishte publikuar një mesazh audio plot zemëratë kundër Kadyrovit duke pyetur se përse i detyronte çeçenët normalë që të duronin kushte kaq të vështira në vend.

Kjo tregon edhe niher tmerrin e këtij lideri që shitet mysliman, ku shumë veprime të tij e thonë të kundërtën e Islamit.

Artikulli paraprakËshtë vrarë lideri i grupit më të madh Islam në Siri
Artikulli vijuesE TMERRSHME: Salla e namazit të myslimanëve shkatërrohet për Krishtlindje