Kryeministri nuk e di sa zëvendësministra i ka dikasteri i Arsimit

I takoi të gjithë por ende nuk e di se sa janë. Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk e ka idenë se sa zëvendës i ka ministri i Arsimit Shyqiri Bytyqi.

Haradinaj sot është takuar ndaras me ministrin Bytyqi dhe me zëvendësit e tij me të cilët qëndroi me ta më shumë se dy orë, kur u pyet se sa janë ai nuk diti të përgjigjej në këtë pyetje.

“Nuk e di. Sa zëvendësministra janë ministër?”, e pyeti Haradinaj ministrin Bytyqi.

Ministri i tregoi Haradinajt se i ka katër zëvendës, të cilët janë emëruar në këto poste me vendim të tij.

Zëvendës të ministrit të Arsimit janë Heset Sahiti nga Nisma, Arbër Geci nga AKR, Mustafë Myrtaj dhe Bajrush Sezairi.

Artikulli paraprakRamush Haradinaj ka pushuar në hotelin më të shtrenjtë në botë në Sant Moritz të Zvicrës
Artikulli vijuesMolliqaj:Dënimi me rreth 5,5 vite i Albin Kurtit dhe deputetëve tjerë të VV, është sa i padrejtë po aq edhe absurd