Ky është moti në fundjavë

Gjatë fundjavës mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, mëngjeset do të jenë me ngrica dhe mjegull.Mjegulla do të jetë e qëndrueshme nëpër disa territore me lartësi dhe rrëzë maleve.Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -9 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius.Do të fryjë erë nga jugperendimi dhe verilindja e lehtë di mesatare.

Artikulli paraprakKryeministri i Bullgaris: Kam siguruar 120 milionë euro për rrugën Shkup-Sofje
Artikulli vijuesKryeministri malazez viziton Kosovën më 6 shkurt