Largoni thartësirën në lukth me këto 2 pije

Thartësira në lukth është një fenomen i përbashkët për shumë njerëz. Kjo thartësirë krijon momente të pakëndshme sidomos për personat që e kanë zakon të konsumojnë ushqim para se të flenë.
Shkenca e mjekësisë ka zbuluar shumë medikamente të cilat e trajtojnë këtë sëmundje, mirëpo si çdo medikament tjetër edhe këto përmbajnë shumë efekte anësore.
Me qëllim që largimi i thartësirës në lukth të bëhet në mënyrë natyrale, ne po ju prezentojmë dy pije që në mënyrë të efektshme dhe natyrale e eleminojnë thartësirën nga lukthi.
Pija me brozilok
Zieni 3-5 fleta borzilok në një filxhan uji dhe pini. Ky lëngë është më i efektshëm nëse pihet në momentin kur keni atak nga thartësira në lukth.

Pija me kanellë
Vendosni në temperaturë një filxhan ujë me një lugë çaji kanellë. Lëreni të vlojë për 5 minuta dhe pastaj lëreni të ftohet. Pijeni 3 herë në ditë.kohaislame

Artikulli paraprakJa si të parandaloni kancerin, diabetin dhe tensionin
Artikulli vijuesGabimet që bëjmë në larjen e fytyrës