Ja si të parandaloni kancerin, diabetin dhe tensionin

Japonezët kanë një zakon: Të pijnë ujë sapo zgjohen në mëngjes. E pra, kjo mund të duket çmenduri, por shkenca e mbështet këtë “trend”. Sipas shoqërisë japoneze mjekësore, konsumimi i ujit vepron mirë kundër sëmundjeve të ndryshme.

Për më tepër, uji është i vetmi ilaç dhe shërim për dhimbjen e kokës, sëmundjet kardiovaskulare, artritin, takikardin, epilepsi, obezitet, bronkit, astmën, tuberkulozin, meningjitin, sëmundjet e veshkave dhe mosfunksionim të urinës, të vjella, gastrit, diarre, diabet, kapsllëk, probleme vizionin, kancerin, çrregullimet menstruale, dhe e fundit por jo më pak e rëndësishme, problemet me fytin.
Pini 4 gota ujë, 160 ml secila, pasi të zgjoheni. Mund ta realizoni këtë proces para se të lani dhëmbët. Lani dhëmbët dhe shpëlani zgavrën e gojës si zakonisht. Mos pini asgjë për 45 minutat e ardhshme. Hani mëngjes normal, mund të pini lëngun e preferuar ose çaj. Mos pini ose hani asgjë për 2 orë pasi të keni përfunduar ushqimin. Në qoftë se nuk mund të pini 4 gota ujë në mëngjes, niseni me një gotë ose dy, dhe rriteni këtë masë gradualisht.

Trajtimi në varësi të sëmundjes: 1. Hipertensioni – 30 ditë 2. Gastriti – 10 ditë 3. Diabeti – 30 ditë 4. Kapsllëk – 10 ditë 5. Kanceri – 180 ditë Artriti- Pacientët që vuajnë nga artriti duhet të bëjnë trajtimin e ujit për 3 ditë në javën e parë, dhe e bëjnë këtë në baza ditore nga javën e dytë. Trajtimet me ujë nuk kanë efekte anësore, dhe natyrisht, urinimi i shpeshtë nuk llogaritet këtu. Qëndroni të fortë gjatë trajtimit dhe sigurohuni që ta ktheni në rutinë të preferuar.kohaislame

Artikulli paraprakKëto janë disa nga shkaqet e shfaqjes së migrenës
Artikulli vijuesLargoni thartësirën në lukth me këto 2 pije