Mbreti i Arabisë Saudite vizitë në Turqi

Mbreti Selman pasi ka mbërritur në aeroportin “Esenboğa” është pritur nga presidenti turk Erdoğan bashkë me ministrin e Jashtëm turk, Mevlüt Çavuşoğlu dhe zyrtarë të tjerë.

Mbreti i Arabisë Saudite, Selman bin Abdulaziz Al Suud, mbërrin në Ankara për vizitën zyrtare si i ftuar i Presidentit turk, Recep Tayyip Erdoğan, i cili e ka pritur mbretin e ftuar në aeroportin “Esenboğa” të Ankarasë raporton Anadolu Agency (AA).

Mbreti Selman pasi ka mbërritur në aeroportin “Esenboğa” është pritur nga presidenti turk Erdoğan. Në këtë pritje kanë qenë të pranishëm edhe ministri i Jashtëm turk, Mevlüt Çavuşoğlu dhe zyrtarë të tjerë.kohaislame

Artikulli paraprakNë Mynih hapet panairi më i madh në botë i ndërtimit
Artikulli vijuesLimaj: Nisma, e gatshme të hyjë në koalicion me çdo subjekt politik