McDonalds më i madh në botë hapet në Londër

Në Londër në prag të Lojërave Olimpike do të hapet restoranit më i madh në botë McDonalds me 1500 vende.

Përfaqësues të McDonalds thotë se restoranti do të jetë i tillë që mund të punësojë më shumë se 2.000 njerëz dhe disa nga parashikimet thonë 12.000 njerëz do të gjejnë punë gjatë Olimpiadës./koha/kohaislame

Artikulli paraprakShteti i kidnapuar
Artikulli vijuesKush po vret në veri e kush në Maqedoni?