Mohohen zërat se puçin e kanë përkrahur Arabia Saudite dhe Katari

0
468

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Turqisë Tanju Bilgiç ka hedhur poshtë spekulimet se përkrahës të puçit ishin Arabia Saudite dhe Katari duke thënë se këto janë të pavërteta përcjell DailySabah.

Këto fjalë i kishte nxjerrë një agjenci iraniane duke aluduar se disa shtete duke përfshirë Arabinë Saudite dhe Katarin kanë përkrahur puçin ndaj Erdogan, Bilgiç ka refezuar këto deklarata, duke thënë se Turqia është në marrëdhënie të mira me Arabinë Saudite dhe Katarin./KohaIslame