Momenti i arrestimit të Haradinajt në aeroportin e Bazelit (Video)

Dje pasdite, policia franceze, në aeroportin e Bazelit, ka arrestuar liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe ish – kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj.

Haradinaj, i arrestuar sipas flet-arrestit ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia, po mbahet në një stacion policor në Francë.

Portali ‘Koha’ ka sjellë pamje nga momenti i arrestimit të ish-komandantit të UCK’së.

<iframe frameborder=”0″ width=”480″ height=”270″ src=”//www.dailymotion.com/embed/video/x57ge90″ allowfullscreen></iframe><br /><a href=”http://www.dailymotion.com/video/x57ge90_pamje-nga-arrestimi-haradinaj-ne-aeroport_news” target=”_blank”>Pamje nga arrestimi Haradinaj n&euml; aeroport</a> <i>by <a href=”http://www.dailymotion.com/kohanet” target=”_blank”>kohanet</a></i>

Artikulli paraprakKosova lëshon urdhërarreste për 57 serbë të dyshuar për krime lufte
Artikulli vijuesIslami: Franca kurrë nuk do të jetë mike e shqiptarëve e aq më pak e Kosovës!