Mos i mërzisni te dashurit tuaj!

Mos i merzisni te dashurit tuaj!

Ibni Kajimi ka treguar se nje njeri eshte martuar me nje grua dhe kur deshi te bente marredhenje intime me te, ka pare mangesi ne trupin e saj (nje semundje qe ja kishte deformuar lekuren e saj).
Ky i tha gruas se kam problem me shikimin dhe me eshte dobesuar… Keshtu vazhdoi jeta e tyre bashkeshortore duke e lene gruan te mendoi se ky ishte i verber.
Pas 20 viteve ajo vdiq pa e kuptuar se burri i saj shikonte.
Kur e pyeten pse e bere kete? Ai kishte thene: “Me vinte keq ta merzisja nese i thosha se po e shihja mangesine e saj”!

Huazuar nga Hoxhë Fadil Musliu

Artikulli paraprakJa çfarë fjalë fyese thoshte Ataturku për Islamin
Artikulli vijuesIslamofobët që shkruajn komente antiislame