Muhamed Zekiri: A thua pse BDI nuk don të zbardhet rasti “MONSTRA” ?!

0
275

Ish gazetari i njohur dhe tani pjesë e partisë më të madhe në Maqedoni LSDM Muhamed Zekiri ka reaguar pasi Talat Xhaferi deklaroi se nuk do të votojnë asnjë kërkesë të Prokurorisë Speciale.

Më poshtë mund ta lexoni dhe  reagimin e tij të plotë:

“Pas Talat Xhaferit edhe shefi i tij Nikolla Gruevski doli me qendrim se nuk do te votojne asnje nga kerkesat e Prokurorise Speciale, gjegjesishte ligjin per deshmitaret e mbrojtur. Me kete edhe njeher haptazi ky koalicion i se keqes VMRO-BDI i thane qytetareve se jane kunder zbardhjes se rasteve MONSTRA, SOPOTI, NESHKOVSKI etj…!!!! Athua pse nuk duan qe te zbardhen keto raste??? BDI si do ta arsyetoni para qyetareve edhe kete here vazalitetin Tuaj ndaj VMRO DPMNE-se dhe Gruevskit?!!!…” Muhamed Zekiri./Lajm/ #PSP