Muhamed Zekiri: Pse policija nuk e parandaloj sulmin ndaj BFI-së?!

0
212

Kryeredaktori i Televizionit Alsat Muhamed Zekiri ka postuar në rrjetet sociale:

Per te gjithe ata qe kane dilema per ate qe po ndodhe ne BFI do ti kisha pyetur vetem nje gje. Athua si do te reagonte shteti nese 50 veta ne krye me “Vranishkovskin” apo cilindo tjeter do futeshin ne selin e Kishes Ortodokse Maqedonase? Athu pse policija dhe organet shtetrore nuk e parandalun kete ?
Nuk dua te mbroje askend por gjithmon do te dal ne mbrojtje te BFI-se sic kam dal gjithmon dhe sic kam ngritur zerin per padrejtsin qe jane bere ne kete institucion.
Me se paku te drejte te na shiten si te ndershem dhe moralshem sot Ibrahim Shabani e Afrim Tahiri