Në Egjipt vriten dhjetë ushtarë

0
132

Forcat e sigurisë së Egjiptit kanë qenë sot në shënjestër të sulmve.

Persona të armatosur kanë vrarë pesë ushtarë jashtë qytetit Ismailia.

Në jug të Sinait, shpërthimi i makinës bombë ka vrarë pesë ushtarë të tjerë, ndërsa në periferi të Kajros sulmet me raketa kanë goditur një stacion satelitor.

Sulmet kanë ndodhur një ditë pas përleshjeve të përgjakshme në Egjipt, ku forcat e sigurisë shtypën dhe vranë mbështetësit e presidentit të rrëzuar, Muhammad Morsi, në të cilat kanë humbur jetën së paku 50 persona./rel/kohaislame.com