Nis seanca ndaj Azem Sylës

Ka filluar seanca dëgjimore ndaj ish-deputetit Azem Syla. Prokurori i rastit ka kërkuar një muaj paraburgim, megjithatë, i mbetet gjyqtarit të vendos.
Me kërkesën e prokurorit nuk është pajtuar avokati Tomë Gashi, i cili ka thënë para gazetarëve se pret që klienti i tij të mbrohet në liri.
Sipas Policisë, rreth orës 10:25 minuta, personi (A.S.) është paraqit në pikën kufitare Vermicë për të kaluar kufirin nga Shqipëria për në Kosovë, dhe i njëjti në bazë të urdhëresës është shoqëruar nga zyrtarët policor për procedura të mëtutjeshme.
Syla i cili dje dha dorëheqje nga të gjitha postet publike, dyshohet për krim të organizuar dhe shpëlarje parash.
Ai po dyshohet se është pjesë e grupit i cili tjetërsoi prona shoqërore në zonat kadastrale përreth Veternikut dhe Çagllavicës.

Artikulli paraprakBundeswehr-i do të ruajë vendet e Baltikut
Artikulli vijuesFSK ftohet nga NATO për në ushtrime të 20 kadetëve për shtetet joanëtare