Një person ka grabitur bankën në Shkup

0
306

Një person i maskuar sot në mëngjes ka grabitur filialin e bankës TTK Bank në lagjen Autokomanda, në Shkup, njofton INA.

Sipas policisë, grabitja ka ndodhur rreth orës 08.30 në rrugën “Brigadat Maqedonase” kur një person i maskuar me armë zjarri i ka kërcënuar punonjësit dhe më pas ka tërhequr paratë. Deri tani nuk është konfirmuar shuma e parave të grabitura. Policia theksoi se po punon për të ndriçuar grabitjen./koha/kohaislame