Operacioni i koduar “FENIX” Koshare 30.09.1998 (Video)

Forcat e Armatosura të UÇK-së nën organizimin e Ministrisë së Mbrojtjës të Rep. së Kosovës

Njesia Anti-Terror Me 30 shtator ’98 pason një tjetër operacion luftarak te koduar “Fenix”, ne afërsi te kufirit si kundërpërgjigje e pohimeve mediatike të kasapit te ballkanit Milosheviq se nuk ka më UÇK, ky operacion luftarak u realizua me sukses të madh, duke arritur që në palën armike të ngelnin dhjetra ushtarë të vrarë si dhe dy automjete ushtarake të armikut të neutralizuar njera nga sulmi me armë zjarri dhe bomba dore kurse automjeti dyte ne nje kurth ne mina toksore.

https://www.youtube.com/watch?v=kUYa3QB7-Zo

Në këtë aksion, i cili shënon suksese të veçanta, sepse në radhët e pjesëtarëve të UÇK-së nuk pati humbje njerëzore.

Në këtë sulm morën pjesë Agim Ramadani, Sali Cekaj, Anton Quni, Isa Agushi me disa bashkluftëtarë dhe Njesiti Kobra./Kumti.com

Artikulli paraprakSi tu rezistojmë tundimeve – aspekti shkencor dhe trajnimi
Artikulli vijuesTregim, Pasaniku dhe Matematikani “Formula si të bëhesh i pasur”