Pije natyrale që parandalon kancerin dhe trajton problemet e veshkave

0
386

Këtu kemi një pije natyrale që përmirëson sistemin imunitar, parandalon kancerin, sëmundjet e veshkave dhe ndihmon kurimin e ulçerave.

Panxhari, që është përbërës në këtë pije, është një perime e cila gjendet kryesisht në dimër. Ai është përdorur në përgjithësi ndaj sëmundjeve gripale dhe ftohjes.
Panxhari është i pasur në acid folik dhe antioksidantë, dhe është i njohur për vetitë e tij anticancerogjene. Ai mund të mbajë trupin të sigurt nga të gjitha radikalet e lira, dhe është shumë i dobishëm në trajtimin e çështjeve të shumta shëndetësore.

Kjo pije largon toksinat nga trupi, largon dhimbjet menstruale, ul presionin e lartë të gjakut dhe eliminon yndyrat në enët e gjakut.

Përbërësit

1 panxhar
1 mollë
2 karrota
Mënyra e përgatitjes dhe përdorimi

Vendoseni panxharin, karrotat dhe mollën në shtrydhëse frutash.

Shtojeni përzierjen në një gotë dhe konsumojeni në mëngjes, rreth 30 minuta para ngrënies.