Policia egjiptiane sulmon femrat protestuese

0
187

Forcat e policisë egjiptiane kanë sulmuar protesta antiqeveritare të femrave në provincën lindore të këtij vendi.
Policia dhe forcat e sigurisë së Egjiptit kanë ndërhyrë me forcë kundër kësaj protesta duke përdorur gazin lotsjellës dhe ujin me presion. Femrat protestuese aktualisht janë nën përndjekje të autoriteteve policore dhe të sigurisë së këtij vendi. Protesta ishte organizuar kundër organizimit të grusht shtetit në Egjipt.